Vůdci Jižní Koreje a Nizozemska se setkávají s cílem posílit spolupráci v polovodičovém průmyslu

Nov 18,2022

Podle Bloomberga se jihokorejský prezident Yin Xiyue a nizozemský premiér Mark Rutte setkali a diskutovali o tom, jak posílit vztahy s ekonomickou bezpečnosti. Obě strany hledaly spolupráci v odvětví čipů.

Ve společném prohlášení po summitu, který se konal ve čtvrtek v Soulu, oba vůdci uvedli, že obě strany zdůraznily důležitost dalšího posílení stávající spolupráce mezi polovodičovým průmyslem obou zemí a vyjádřily podporu pro zachování flexibility nabídky v tomto odvětví řetěz.

Prohlášení se nezmínilo Čínu ani Spojené státy, ani nezmínilo žádné podrobnosti o spolupráci mezi výrobci čipů obou zemí při pokusu o řešení polovodičového nařízení Biden.

Dříve, podle Nikkei News, ASML, nizozemský fotolitografický gigant, zřídí technologickou základnu v Jižní Koreji, aby se zlepšil proces výkonu výrobního zařízení a poskytoval technickou podporu zákazníkům. Základna bude umístěna v Huachengu, asi 40 kilometrů jižně od Soulu, s celkovou investicí 240 miliard vítězství (181 milionů amerických dolarů) a plochou 16 000 metrů čtverečních.