Kancelář prezidenta Jižní Koreje: Musk považuje Jižní Koreu za investiční objekt číslo jedna

Nov 24,2022
Podle Digitimes, podle Úřadu jihokorejského prezidenta Yin Xiyue, Elon Musk, generální ředitel společnosti Tesla, uvedl, že věří, že Jižní Korea je první volbou pro investice.


Podle kanceláře Yin Xiyue pocházela řeč z virtuálního setkání mezi Muskem a Yin Xiyue. Musk řekl, že po komplexním přezkumu investičních podmínek, včetně lidských zdrojů a technologií, učiní jakékoli investiční rozhodnutí.

Yin Xiyue také poslouchal Muskův plán vybudovat další super továrnu v Asii a produkovat elektrická vozidla. Hlavní závod společnosti Tesla v Asii se nachází v Číně v Šanghaji - její kapacita se nedávno zdvojnásobila na asi 1 milion automobilů ročně.

Podle kanceláře Yin Xiyue Musk také vyjádřil svou ochotu aktivně investovat do infrastruktury nabíjení elektrických vozidel v Jižní Koreji a výrazně rozšířit spolupráci s jihokorejským podniky. Kancelář Yin Xiyue uvedla, že Musk předpověděl, že do roku 2023 se počet dílů zakoupených od jihokorejských společností zvýší na nejméně 10 miliard dolarů.

Zástupci společnosti Tesla neodpověděli okamžitě na e -maily hledající komentář.

Společnost Tesla zakoupila mnoho korejských automobilů, včetně dlouhodobého dodavatele baterií LG Energy Solution Ltd. Ve skutečnosti Jeon Hyeyoung, analytik společnosti Soul Daol Investment & Securities Co. Výstup Teslovy továrny na Šanghaj.

LG Energy v červnu uvedla, že za vytvoření nové výrobní linky baterie 4680 utratí 452 milionů dolarů. Tesla nabídla další generaci baterií jako klíč k odemknutí levnějších a populárnějších elektrických vozidel.

Jižní Korea je také domovem společnosti Hyundai Motor Co. a Kia, dvou největších výrobců automobilů a dalších výrobců baterií, jako je SK On Co. a Samsung SDI Co. Je to hlavní růstový motor jeho ekonomiky a věří, že jeho vysoká -Tech Supply Network se Spojenými státy je zásadní.

V srpnu vláda Biden podepsala zákon o snižování inflace, který vylučuje daňové pobídky pro elektrická vozidla sestavená do zahraničí. Výsledkem je, že vztahy mezi Jižní Korea jsou napjaté.

Kromě Číny, kde má Tesla hodně podnikání, není Jižní Korea první zemí v regionu, která přiláká Musk.

Yin Xiyue také řekl Muskovi, že korejská vláda aktivně zlepší předpisy, které mohou způsobit potíže zahraničním investorům podnikat v Jižní Koreji.