Marc Biron Melexis: Čína je stále jedním z důležitých trhů společnosti

Nov 28,2022

Podle Eenews byl Melexis, belgický výrobce čipů z Fablass, jádrem nedostatku čipů a nevykazuje žádné známky zastavení.

„Z pohledu vzdělávání je Semiconductor nové zlato,“ řekl Marc Biron, generální ředitel, Eenews Europe. „Vaše auto, váš osobní počítač, váš mobilní telefon, váš PS5, kvůli polovodičům, jedná se o skvělá zařízení. Nyní kvůli nedostatku čipů a účtu za čipo Evropa, která je v současné době velmi slabá. “

Převážná většina podniku společnosti je v automobilové oblasti. Efekt Hall a doba letových senzorů vyrábí evropský OEM Factory X-Fab. Nedostatek vedl k významným změnám v podnikání.

"Zapojili jsme se do nedostatku polovodičů a nesouladu nabídky a poptávky. Diskutovali jsme s dodavateli a zákazníky, abychom co nejvíce odpovídali poptávce a nabídce a distribuovali co nejlépe," řekl Biron. V srpnu 2021 následoval současného předsedy Fran ç Oise Chombara.

Tržby společnosti v posledním čtvrtletí činily 219 milionů EUR (219 milionů USD), o 5% měsíc v měsíci a meziročně 35%. Očekává ve čtvrtém čtvrtletí tržby asi 220 milionů EUR, což je nárůst o asi 29% za celý rok.

Nedostatek čipu

„To je velmi zajímavé, protože jsme kontaktovali výrobce původního vybavení, které jsme nikdy předtím nesetkali, a myslím si, že to vezmeme jako základ, ale většina zákazníků uznává, že Melexis se pokusil problém vyřešit, a máme velmi otevřené Komunikace se všemi, “řekl Byron.

"Dnes je podíl automobilového průmyslu 90/10 a nyní je to 80/20, ale je obtížné zvýšit automobilové podnikání, protože musíme zákazníkům automobily přidělit oplatky," řekl. „Takže nemluvíme o tvorbě podnikání, ale o nedostatku řízení. Ale opravdu věřím, že v příštích několika měsících budeme pokračovat v vytváření poptávky.

"Všechny naše inovativní aplikace jsou stále přiděleny a nabídka a poptávka se neshodují - myslíme si, že tento nesoulad těchto produktů neskončí," řekl.

„Ve třetím čtvrtletí byl vynikající produktovou řadou současný senzor a ovladač, který byl neustále poháněn vysokou poptávkou po aplikacích s elektrickými vozidly. Naše produkty na environmentální osvětlení navíc nadále vzkvétají v aplikacích pro komfort v automobilovém průmyslu.“

"Musíme zlepšit testovací schopnost společnosti Melexis s novým vybavením a doba dodacího zařízení je poměrně dlouhá." Řekl.

Čína

Řekl, že Čína, stejně jako Jižní Korea a Asie, je pro společnost důležitým trhem, ale není ovlivněna problémy s dodavatelským řetězcem nebo obchodním řetězcem.

„Z pohledu čistého dodavatelského řetězce není Melexis téměř ovlivněna, protože nepoužíváme čínské dodavatele, většina shromáždění není v Číně a všechny naše testování a detekce nejsou v Číně, takže nejsme ovlivněni,“ řekl.

"V Číně máme tým pro tvorbu podnikání a upravili jsme pracovní metody související s Covidem," řekl. „Odvedli jsme dobrou práci. Stále můžeme vytvořit mnoho nových příležitostí a dokončit několik vítězství v designu. Důležité je, že Čína je v hlavní pozici v elektrifikaci. V automobilech je stále více elektronických produktů, takže toto podnikání je velmi Důležité."