Eliminovat bouli na zádech? Série Apple iPhone 15 bude vybavena nejnovějším obrazovým senzorem společnosti Sony

Nov 29,2022

Podle čínského webu Nikkei bude model iPhone 15 Pro Series, který Apple spustí příští rok, vybaven nejnovějším obrazovým senzorem společnosti Sony. Uvádí se, že zařízení může přinést lepší kvalitu zobrazování a vyšší dynamický rozsah a může dobře zachytit detaily obličeje i v silném prostředí podsvícení.

Uvádí se, že snímač Image Sonyho nové generace zdvojnásobil úroveň saturačního signálu každého pixelu. Senzor dokáže zachytit více světla a snížit nadměrné expozice nebo podexpozitu v určitých nastaveních, díky čemuž je kamera smartphonu vhodnější pro portrétní fotografii, a to i pod silným podsvícením.

Společnost Sony Semiconductor Solutions vyvinula nový obrazový senzor, který bude vyráběn v závodě Nagasaki a začal dodávat Apple a další výrobci smartphonů. Získání velké objednávky od Apple může společnosti Sony přinést konkurenční výhodu v technologii fotografie s vysokým rozlišením a vyvíjet tlak na svého hlavního konkurenta Samsung Electronics. Výkonný výkonný výrobce součástí uvedl, že „situace se může změnit za rok nebo dva“.

Podle údajů společnosti Omdia, britské analytické společnosti, Sony představovala v loňském roce 44% globálního podílu na obrazových senzorů CMOS, zatímco Samsung se umístil na druhém místě s pouhými 18,5%. Podíl společnosti Sony však v posledních letech klesá. V roce 2020, kvůli napětí mezi Spojenými státy a Čínou, společnost Sony ztratila obchodní kontakty s čínskými výrobci chytrých telefonů.

V květnu letošního roku společnost Sony oznámila, že plánuje poskytnout 900 miliard jenů (asi 6,46 miliard dolarů) kapitálových výdajů na obrazové senzory za tři roky do fiskálního roku 2023, což zvýšilo dříve plánované údaje o 200 miliard jenů. V závodě Nagasaki skupina rozšiřuje svůj nejnovější závod, který v loňském roce provedl provoz.

Stojí za zmínku, že se uvádí, že iPhone 15 představí fotoaparát Periscope, tj. Pomocí systému skládací kamery je výhodou snížit výbuch části fotoaparátu. Nový senzor Sony popsaný Nikkei může být širokoúhlý fotoaparát a Apple obvykle nastaví svůj širokoúhlý objektiv jako hlavní kameru iPhone. Zavedení procesoru Image Image do série iPhone 15 ponechá více místa mezi objektivem a senzorem pomocí systému skládací kamery, přinese do smartphonu lepší optický zoom a sníží vyboulení fotoaparátu na zadní straně telefonu.
Produkt RFQ