Analytik: Je obtížné najít alternativy ke standardizačním a procesním systémovým schopnostem čínského výrobního průmyslu

Dec 01,2022

Jonathan Goldberg, zakladatel D2D Advisory, analytická agentura, nedávno uvedla, že ačkoli je plynovod dlouhý a obtížný, americké společnosti se nyní zdá nevyhnutelně snížit nebo zcela eliminovat jejich závislost na Číně.

Goldberg se domnívá, že produkty CHIP skutečně strávené v Číně představují 10% - 15% globální poptávky. S procesem domácí substituce, bez ohledu na to, co americké společnosti dělají v Číně, podíl na druhém klesne. Na straně nabídky mají američtí výrobci určitou závislost na Číně v procesu těsnění a testování. Obecně však mají jiné země dostatečnou kapacitu, aby nahradily většinu volných pracovních míst. Goldberg věří, že americké společnosti budou mít mnoho možností.

Goldberg poukázal na to, že nejobtížnějším nalezením alternativ je schopnost standardizace a procesního systému čínského výrobního průmyslu. Rovněž odhalil, že Apple plánuje v příštích sedmi letech zcela převést většinu své produkční produkce do regionů mimo čínskou pevninu, což je také poměrně dlouhé pro Apple, což může být nejlepší společností na světě v oblasti řízení elektronického dodavatelského řetězce, zejména pro správu dodavatelského řetězce produktů, zejména pro ostatní.

Goldberg také uvedl, že jednostranství Spojených států je v současnosti těžko uznáno svými spojenci. „Náhlý útok“ nových pravidel BIS v říjnu byla kritizována mnoha ovlivněnými spojenci.

Goldberg navrhl, že Spojené státy by měly využít více pákového efektu k využití svých spojenců, jako je ukládání sankcí na výrobce čínských panelů. Takové sankce nemají nic společného se zájmy Spojených států, ale mohou potěšit spojence na východní Asii. Kromě toho mohou sankce na čínské automobily zpomalit rozvoj čínských výrobců automobilů a Německo je vítá.
Produkt RFQ